День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному. 
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. 
Цієї морозної днини зібрались також і Кам’янчани, аби відзначити День Соборності України. Біля погруддя Т.Г.Шевченка місцева влада організувала мітинг з нагоди цієї визначної дати. Долучилися до цього дійства і педагоги Кам'янського ліцею.
У кожній області, кожній місцевості — свої історії, свої звичаї, свої неповторні особливості. Усі ми різні, та все ж кожен з нас — українець. Розбрат ще нікого не довів до добра. Пам'ятаймо про це: тільки разом ми можемо гідно зустріти всі випробування, які випали на наш вік,  стати нацією, гідною поваги та визнання, аби в своїй країні жити заможно і безпечно.
Психологічна служба ліцею вітає всіх українців з Днем Соборності та зичить всім добра, затишку, достатків та успіхів!

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Всесвітній День ліцеїста

З Днем Святого Валентина!