Безпека дитини в Інтернеті- поради батькам

Цими днями в українському суспільстві жваво обговорюють питання блокування російських соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники». Радник голови МВС Зорян Шкіряк піднімає питання повної заборони в Україні цих ресурсів через те, що вони містять небезпечний, дорослий контент, можуть шкодити дітям.
І дійсно, окрім вищезгаданого слід відзначити, що соціальні мережі несуть в собі чимало небезпек для дітей та підлітків. Тож пропонуємо батькам не ігнорувати цю проблему і ознайомитись з питанням безпеки дітей в Інтернеті.
 За останнє десятиліття способи спілкування дітей кардинально змінилися. Вони рідше зустрічаються і телефонують, зате постійно на зв’язку в соціальних мережах. Щоб максимально убезпечити дітей від різних загроз, потрібно навчити їх правил мережевої безпеки, які настільки ж важливі, як і правила дорожнього руху.
Сучасні діти рано починають проявляти інтерес до інтернет-спілкування і соціальних мереж. Якщо ви розумієте, що ваша дитина підійшла до цього рубежу, обов’язково поговоріть з нею.
Поясніть дитині, що не слід видавати людям свої ім’я та прізвище, місце навчання та проживання. Особливо небезпечні фото і відео, викладені в мережу, оскільки з зображень можна зрозуміти, де відбувається справа, а смартфони ще й дбайливо забезпечують фотографії географічними мітками. Крім того, фото дитини можуть бути використані  з лихими намірами.
Кращий спосіб не втратити контакт з дитиною по мірі його занурення в мережевий світ – робити щось разом. Допоможіть йому завести обліковий запис у соціальній мережі "Facebook" чи іншій, правильно налаштувати рівень конфіденційності, додайте його в список своїх друзів, будьте завжди доброзичливі. Одним словом, станьте йому другом у віртуальному світі, а не наглядачем. Тоді ви отримаєте користь від нових технологій і уникнете шкоди, часто непоправної.
Потрібен контроль за дитиною в соціальних мережах
Навіть якщо ви впевнені, що дитина зрозуміла всі правила, батьківське серце ні-ні та й захоче пересвідчитися, що справи йдуть благополучно. Не робіть цього потайки, в ідеалі, домовтеся з сином або дочкою, як буде працювати контроль. Чи комфортно буде дитині відкрити пароль від свого облікового запису? Додати батька в друзі? Або здатися на милість спеціалізованої програми батьківського контролю? При розумному використанні останній варіант може бути найменш болючим, оскільки якісні програми здатні піднімати тривогу в певних ситуаціях (наприклад, при появі в листуванні ключових слів), не змушуючи при цьому вивчати всю переписку.
Будьте в курсі, з ким контактує в Інтернеті ваша дитина, намагайтеся регулярно перевіряти список контактів своїх дітей, щоб переконатися, що вони особисто знають усіх, з ким спілкуються. Якщо дитина спілкується в Інтернеті з людьми набагато старше його, слід провести роз’яснювальну бесіду.
Не дозволяйте дитині зустрічатися з онлайн – знайомими без вашого дозволу або відсутність у дорослої людини. Якщо дитина бажає зустрітися з новим інтернет-знайомцем, слід наполягти на супроводійого на цю зустріч. Якщо інтернет-спілкування стає негативним – його слід перервати і не поновлювати.
Онлайн-цькування (кібер-булінг) з боку однолітків
Одна з найбільш небезпечних речей, яка відбувається з підлітками в соц мережах, – це онлайн-цькування з боку однолітків (по-науковому, кибер-булінг). Дослідниками доведено, що це неабияке явище має довготривалі наслідки, що впливають на долю жертв. Порівняно із звичайними неприємностями в школі у онлайнової цькування є два великих небезпечних відмінності: ці переслідування йдуть весь час, не закінчуючись після шкільних годин, а також у відсутність вищезазначеного особистого контакту приймають ще більш потворною і гіпертрофовані форми.
Варіантів у онлайн-цькування може бути багато: підглянути пароль недруга і від його імені написати щось в соц мережі, викласти на огляд однокласників фото, ставить жертву в незручне становище, розголошення стороннім щось повідане по секрету і так далі.
Навчіть дітей правильно реагувати на образливі слова або дії інших користувачів. Не варто спілкуватися з агресором і тим більше намагатися відповісти йому тим же. Можливо, варто взагалі покинути цей ресурс і видалити звідти свою особисту інформацію, якщо не вдається вирішити проблему мирним шляхом. Якщо дитина стала жертвою буллінга, допоможіть йому знайти вихід з ситуації – практично на всіх форумах і сайтах є можливість заблокувати кривдника, написати скаргу модератору адміністрації сайту, вимагати видалення сторінки.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Всесвітній День ліцеїста

З Днем Святого Валентина!